Infocentra a VRTmobil

Dialog pro nás znamená otevřenou komunikaci a diskusi s představiteli samosprávy i občany. Významnou roli v něm hrají infocentra v Ústí nad Labem a v Praze, v nichž se pravidelně konají Prezentační dny a další akce. K nim jsme přidali mobilní informační centrum, VRTmobil, se kterým v rámci kontaktní kampaně objíždíme regiony.

Informační centrum Praha hlavní nádraží
 

 

Ve spodní části nové odbavovací haly na hlavním nádraží v Praze můžete navštívit Infocentrum Správy železnic.
Návštěvníci zde najdou velkoplošné interaktivní panely, mohou si vyhledat aktuální polohu vlaků v aplikaci Grapp nebo získat informace o připravovaných i realizovaných stavbách v aplikaci Interaktivní mapa.

Centrum je otevřené pro veřejnost každý den včetně víkendů od 7:00 do 18:00.

Prostor je využíván také pro prezentaci aktuálních staveb, veřejná setkání a debaty. Stavební správa vysokorychlostních tratí (SSVRT) v něm pořádá pravidelné Prezentační dny pro veřejnost každou první středu v měsíci (s výjimkou července, srpna, a pokud středa připadá
na státní svátek).

 

Informační centrum Ústí nad Labem
 

 

Infocentrum je zřízeno také na ústeckém hlavním nádraží. Je zaměřeno na přípravu vysokorychlostních tratí. Poskytuje především informace o přípravě úseku RS 4 VRT na trase Praha – Drážďany. Fakta a zajímavosti o této připravované stavbě návštěvníci načerpají prostřednictvím informačních panelů i 3D modelu Krušnohoří. 

Infocentrum je otevřené pro veřejnost ve všední dny od 11:00 do 17:00.

SSVRT zde organizuje pravidelné Prezentační dny pro veřejnost, a to každou třetí středu v měsíci (s výjimkou července a srpna).

 

VRTmobil
 

 

VRTmobil je pojízdné informační centrum Správy železnic, které přijede tam, kde je potřeba.

Chcete se dozvědět více o plánovaných vysokorychlostních tratích? Týkají se přímo vás nebo místa, kde žijete? Kontaktujte nás prostřednictvím vašeho starosty. Každou žádost posoudíme a bude-li to možné, zavítáme až do místa vašeho bydliště. Děkujeme za vaše podněty.