Přejít k obsahu

Krátce, rychle, aktuálně

Zahajujeme jarní vlnu setkávání s veřejností

Se začátkem jara ožívá i náš dialog s veřejností, který je nepostradatelnou součástí přípravy výstavby vysokorychlostních tratí. Na jižní Moravě navážeme na podzimní sérii setkání a budeme pokračovat do Šakvic a Rakvic. Nově nás čeká řada představení projektů na Vysočině a ve středních Čechách. V Praze chystáme po úspěšných zimních setkáních se zainteresovanými subjekty a výstavě i veřejné komentované prohlídky budoucí trasy. Na trase budoucí VRT mezi Drážďany a Prahou se objevíme každý měsíc v jiném městě, využívat budeme i náš VRTmobil.

Nově veřejná setkání i na Vysočině a ve středních Čechách

Na jižní Moravě jsme vloni navštívili několik obcí, s VRTmobilem jsme zastavili v Modřicích, Hustopečích a Rajhradě. Letos se chystáme pokračovat dál směrem do Rakvic a navštívit všechny obce, jejichž katastrem nová trať povede.

Novinkou jsou veřejná setkání na Vysočině a ve středních Čechách, kam se za vámi chystáme, abychom představili návrh vedení trasy v okolí na základě aktualizace projektových dokumentacích. Povíme vám o benefitech, které vysokorychlostní železnice přinese, rámcově se dotkneme plánů na budoucnost. Nezapomeňte, že prostor bude také pro vaše dotazy, budeme vám k dispozici s našimi kolegy a odborníky. Termíny setkání průběžně doplňujeme do kalendáře, mezi prvními nás čeká návštěva Říčan u Brna 29. 4. 2024 a 9. 5. 2024 se chystáme do obce Zálesná Zhoř.

Projekt VRT Praha

V Praze jsme se věnovali neveřejným setkáním během celé zimy. Spustili jsme a vyhodnotili „Pocitovou mapu“, která nám poskytla cenné názory a podněty ze strany veřejnosti. Tyto podněty jsme pečlivě zpracovali a využili je v otevřené diskuzi při odborném workshopu, který jsme pořádali se zainteresovanými subjekty.

VRT Praha si klade za cíl být velmi šetrná a pečlivá k místu, které ovlivňuje. Pro tento účel jsme uspořádali workshop pro odbornou veřejnost, který nám pomohl vyřešit mnoho otazníků a neshod. Díky konstruktivní diskuzi jsme dosáhli několika zajímavých poznatků a návrhů, které nám pomohou při dalším postupu projektu.

Ve druhé polovině června plánujeme pokračovat v dialogu s veřejností prostřednictvím procházek s komentovaným výkladem v území, které poskytnou místním obyvatelům lepší představu o vybraném konstrukčním řešení. Termíny komentovaných prohlídek jsou 17.–19. 6. a 24.–26. 6. Těšíme se na setkání s vámi v terénu!

Infocentrum VRTmobil

Na výjezdy se chystáme i s naším VRTmobilem. První zastávkou byla 11. 4. konference v Pardubicích. V sobotu 27. 4. nás můžete potkat na festivalu Řipská pouť; 14. května zavítáme do Litomyšle. Dále nás můžete navštívit v termínech:

  • 1. 6. Pražský železniční den
  • 5. 6. Velká Bíteš
  • 11.–13. 6. Rail Business Days v Ostravě
  • 20. 7. Superbiky Most
  • 7. 9. Roudnické vinobraní
  • 21. 9. Národní den železnice Česká Třebová

Všechna setkání i výjezdy VRTmobilu rovněž průběžně doplňujeme do kalendáře ZDE. Pro další novinky a aktuality můžete také sledovat náš facebookový profil. Těšíme se na setkání s vámi!