Přejít k obsahu

Krátce, rychle, aktuálně

Chystáme architektonickou soutěž na nádraží Hranice na Moravě

Nové nádraží v Hranicích na Moravě zvýší dostupnost železnice, včetně té vysokorychlostní. Přestupní uzel bude součástí nového železničního spojení Praha – Brno – Ostrava. Vyhlášení soutěže se předpokládá na začátku jara.

Správa železnic bude vypisovat již čtvrtou architektonickou soutěž související s vysokorychlostní železnicí. Cestujícím kromě kratšího přestupu a rychlého železničního spojení s Ostravou, Olomoucí a Brnem nabídne bezproblémové parkování díky systému P+R, linky návazné veřejné dopravy nebo služby. Díky umístění terminálu dojde k propojení vysokorychlostní a konvenční železnice i autobusové dopravy v jedné budově. Cestující tak jednoduše přestoupí na vlak například do Valašského Meziříčí a dále na Slovensko.

Terminál bude samostatnou zakázkou, avšak plně koordinovanou s úsekem VRT Moravská brána I, který je plánován z Hranic do Brodku u Přerova. Soutěž na návrh bude vyhlášena jako anonymní, jednofázová, otevřená a architektonicko-urbanistická. O vyhlášení veřejné zakázky bude Správa železnic informovat prostřednictvím profilu zadavatele (EZAK) nebo na našich webových stránkách. Už teď se ale těšíme na všechny návrhy, které k nám doputují.